نتایج جستجو برای عبارت :

ویژگی های یک وان حمام مناسب برای نوزادان

انشای بسیار زیبای یکی از دوستام، حتما بخونیدش!
مستی به وقت نیمه شب
درست در تکاپو برای یافتنی اوجی دردناک برای این سری که گرمای پرواز بر فراز نوشته را بال بزند و بعد در نقطه ای که انتظارش را ندارید با ترس سقوط آشنا کند.

ادامه مطلب
تعدادی از والدین عزیز پس از تحمل سختی های بارداری و زایمان وقتی تازه میخواهند از ثمره عشق شان لذت ببرند متوجه حالت ها و بی قراری های دلبندشان میشوند و پروسه فرزند پروری برایشان به شدت سخت و زجر آور میشود.شیرش را که خورده، پوشکش تمیز است و خواب کافی داشته پس این گریه ها برای چیست؟ 
در حال طبیعی در روده تمام نوزادان و شیرخواران گاز تولید میشود. بعضی از نوزادان، گاز را به راحتی از راه دهان با آروغ زدن یا از راه مقعد دفع میکنند. تعدادی از نوزادان
نشانه های کولیک در نوزادان و روش درمانی آن
کولیک نوزادان یک حالت خسته کننده ای است که با دوره های قابل پیش بینی در کودک سالم و تغذیه شده مشخص می شود. کودک هایی که دچار درد کولیکی هستند بیشتر از سه ساعت در روز و سه روز در هفته و یا حتی بیشتر گریه می کنند. بنظر می رسد برای تسکین کودک در این حالات، اقدامات زیر مفید است، اما نگران نباشید، چرا که عمر کولیک نسبتا کوتاه است. طی چند هفته و یا چند ماه، کولیک از بین می رود.
 
برای مشاهده مطلب کلیک کنید: درم
کنترل زردی در نوزادان
جهت کنترل زردی در نوزادان اقدامات لازم برای تشخیص زردی در نوزاد و راهکارهای موثر برای درمان آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
اما قبل از آن لازم است یک آشنایی کلی با زردی
و انواع آن و اینکه چرا برخی از نوزادان به زردی مبتلا می شوند پیدا کنیم.
زردی می تواند مرتبط با شیر مادر یا غیر مرتبط با آن باشد
اما به هر حال مسئله ای که حائز اهمیت است
شیردهی به نوزاد توسط شیر مادر برای درمان هر چه بهتر زردی در نوزادان است.
شیردهی می توا
 
سیاری از پدران و مادران پیشاپیش رویای پیشرفت کودکان خویش را در سر می پرورانند ولی بیش تر بچه ها صرفا از نظر والدین خویش نابغه هستند. با وجود این بعضی بچه ها حقیقتا دارای نبوغ هستند؛ آیا بچه شما هم جز این دسته است؟ دستورالعمل های محدودی هستند که نبوغ و استعداد بچه ها را نشان می‌دهند که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهد شد.ویژگی نوزادان باهوشنوزادی که بهره هوشی بالایی دارد قادر است از ماه پنجم تولد خوشحالی، ناراحتی، اضطراب و  را بیش از دیگر ن
یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در کنار محبت کردن به کودک برای او انجام دهید این است که شرایط و محیط خانه و به خصوص اتاقش را برای او ایمن نگه دارید تا موارد مربوط به بهداشت و سلامت مناسب کودکتان مهیا باشد. سیستم ایمنی بدن نوزادان هنوز به شکل کامل با محیط بیرون از رحم سازگار نیست و محیط زندگی و خواب آنها باید تا جای ممکن از میکروب‌ها و شرایط نامساعد دور باشد. در این مطلب می‌توانید با برخی از شرایط ایمنی اتاق نوزادان مثل دما، رطوبت و نور من
سلام
باز هم امروز با اطلاعات و سایت های مفید روانشناسی در اختیار شما هستیم . 
امیدواریم این اطلاعات به شما برای  حل مشکلات روانشناسی کمک کند .
اطلاعات مهم در مورد نوزادان
سایتی در مورد مشکلات نوزادان
نوزادان زودرس
نوزادان نارس
اطلاعات مفید بهبود رشد بچه های زودرس
بهبود رشد بچه های زودرس و اطلاعات مربوط به آن
نوزادان زودرس و تفاوت زودرسی و نارسی
اطلاعاتی در مورد نوزادان زودرس و تفاوت زودرسی و نارسی
سایتی در مورد زودرسی و نارسی
نوزادان زود
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.
درمان یبوست در نوزادان 
علت یبوست در نوزادان علت های متفاوتی دارد.در ایجا به مهم ترین علت ها و موثرترین درمان ها پرداخته ایم
تا هم از نگرانی مادران کاسته شود و هم کودک زودتر بهبود یابد. زیراکه یبوست موجب می شود بدن نوزاد
ضعیف شود و اینکه طول می کشد که دوباره نوزاد بتواند بدنش قوی شود.
طبیعی است که نوزادی از شیر مادر تغذیه می شود یبوست شود، زیرا مواد مغذی آن به راحتی برای نوزاد
جذب می شود. اما علت یبوست نوزادان شیر خشکی، بعضی از شیر خشک ها ممکن
 
                                            
 
 
 
ماساژ نوزادان
 
ماساژ کودک دلبندتان یک راه شگفت انگیز و موثر وبرقراری ارتباط عاشقانه با اوست. نوزادان خیلی زود متوجه خواهند شد که این تماس هاو نوازش های ملایم نشان دهنده عشق و علاقه اطرافیان به آنهاست.
ماساژ نوزادان یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر شدن عملکرد نوزاد در سن کم و بزرگسالی است. چون باعث آرامش و خواب آرام و حس خوب نوزاد می‌شود و عملکرد سیستم ایمنی و تقویت استخوان‌ها و عضلات او را بهبود
 
                                            
 
 
 
ماساژ نوزادان
 
ماساژ کودک دلبندتان یک راه شگفت انگیز و موثر وبرقراری ارتباط عاشقانه با اوست. نوزادان خیلی زود متوجه خواهند شد که این تماس هاو نوازش های ملایم نشان دهنده عشق و علاقه اطرافیان به آنهاست.
ماساژ نوزادان یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر شدن عملکرد نوزاد در سن کم و بزرگسالی است. چون باعث آرامش و خواب آرام و حس خوب نوزاد می‌شود و عملکرد سیستم ایمنی و تقویت استخوان‌ها و عضلات او را بهبود
چهار دست و پا رفتن نوزادان
چهار دست و پا رفتن نوزاد، یکی از مراحل رشدی نوزادان است که در برخی از نوزادان اتفاق نمی‌افتد و کودک یکباره راه می‌رود. رعایت مسائل ایمنی در زمان چهار دست و پا رفتن
نوزاد، مانند محافظت از او در زمان سینه خیز رفتن و نشستن بسیار مهم است. در این مقاله نکات مهمی که والدین باید در این مورد بدانند، بیان شده است.
با اینکه نوزاد در چند هفته اول حرکاتی شبیه به خزیدن را از خود نشان می‌دهد با خروج بدن از وضعیت جنینی این حرکات مت
دستگاه فتوتراپی و نوزادان درمان شده
نوزادان درمان شده
همانطور که والدین عزیز و گرامی مستحضر هستند
یکی از عواملی که باعث می شود خانواده ها نسبت به کیفیت دستگاه های فتوتراپی و در نتیجه به عملکرد شرکت تامین کننده آن تجهیزات اعتماد پیدا کنند
تا بتوانند نسبت به اجاره دستگاه زردی اقدام نمایند
سابقه کار و تعداد نوزادان درمان شده و رضایت خانواده هایی است که جهت درمان زردی نوزادشان به مرکز درمانی زیربط مراجعه نمودند.
شرکت ایمن زردی نی نی سالم در س
پولیش و واکس 3 اکستریم هایبریدنت سوناکس : 

پودر اکسید آلومینیومی بسیار ریز باعث رفع نور Verkratzungen ، لایه های خشک شده و صاف شدن رنگ می شود.
براق عمیق و براق ، ترمیم و ترمیم شدید رنگ کارایی دارد.
مناسب برای بدنه
براق کننده، محافظت کننده، پولیش کاری،تشکیل لایه‌ای با دوام بر روی رنگ خودرو

شناسه محصول : 202200
سنگهای ادراری در نوزادان (Urinary Stones in Neonates) و شیرخواران (Infants) بیشتر در نوزادان نارس و با وزن کم دیده می شوند. این نوزادان معمولاً قبل از هفته ۳۲ حاملگی بدنیا آمده و وزن آنها خیلی اندک و در حدود ۱۵۰۰ گرم می باشد. ممکن است یک نوزادی دارای وزن طبیعی بوده و در موعد طبیعی بدنیا آمده باشد ولی باز مبتلا به سنگهای ادراری شود.مقوله سنگهای ادراری در نوزادان و شیرخواران متفاوت از کودکان و بالغین است و نیازمند اقدامات تشخیصی، درمانی و پیشگیری خاص است تا از
نوزادان و کودکان ممکن است در خواب ناله یا گریه کنند و فریاد بزنند.بدن نوزادان هنوز چرخه ی خواب منظمی ندارد بنابراین بیدار شدن آنها با صداهای عجیب و غریب معمول است.برای نوزادان کوچک ، گریه کردن مهمترین راه برقراری ارتباط است. بنابراین معمولا گریه میکنند و همچنین ممکن است در خواب هم شروع به گریه کردن کنند.تا زمانی که کودک علائم دیگری مانند بیماری یا درد نداشته باشد ، این از نظر رشد طبیعی است و دلیلی برای نگرانی نیست.همچنین گریه کردن ناگهانی ک
دستبند طلا نوزادان برای میتواند کادوی بسیار خوبی باشد.همانطور که می دانید تنوع در دستبند ها بسیار است و ما در این مطلب میخواهیم مدل های جدید و پرطرفداری را از دستبند های طلای بچه گانه به شما معرفی کنیم.
نخستین طرحی که در تصویر زیر می بینید دستبند به همراه یک انگشتر بسیار ظریف است. در این دستبند نگین های سبز و قرمز نسبتا کوچکی وجود دارد که زیبایی این دستبند و انگشتر را بیشتر کرده.
مدل دوم یک مدل فانتزی می باشد و با دستبند طلا زنانه و بزرگسالان
تولید فلاسک آب

در سفرهای کوتاه ویا بلند مدت فلاسک یا ترموس آب یکی از مهمترین وسیله های سفر محسوب میشود.بنابراین برای خرید این کالای پراهمیت علاوه بر زیبایی به کیفیت آن نیز باید اهمیت داد.
کارخانه ی جهان پلاستیک با در نظر گرفتن طراحی مناسب برای داشتن ظاهری زیبا به کیفیت این محصول توجه فراوانی کرده است تا مشتریان با استفاده از فلاسک آب جهان بتوانند آبی گرم برای چندین ساعت داشته باشند.
تولید فلاسک آب جهان پلاستیک:
فلاسک آب از نظر ابعاد و ظرفیت
خبرگزاری ایسنا: پژوهشگران سوئیسی در بررسی جدیدی دریافتند که می‌توان با موسیقی، به رشد مغز نوزادان نارس کمک کرد.
بخش قابل توجهی از رشد عصبی نوزاد، طی سه ماه آخر بارداری صورت می‌گیرد. اگر این فرآیند به خاطر نارس بودن نوزاد مختل شود، شبکه‌های عصبی، به اندازه کافی رشد نمی‌کنند و نهایتاً نوزاد به اختلالات مربوط به رشد عصبی مانند دشواری یادگیری دچار می‌شود.
پژوهش جدیدی که در "دانشگاه ژنو" (University of Geneva) سوئیس انجام شده، نشان می‌دهد نوع خاصی از
شیر نارگیل منبع غنی مواد مغذی و چربی های سالم است که برای رشد مغز، مقاوم سازی و سلامت پوست نوزادان بسیار مفید است.شیر نارگیل حاوی مواد معدنی و ویتامین هایی همچون ویتامین C و E، آهن، منیزیم و روی است که همگی برای حفظ سلامت، رشد و تقویت سیستم ایمنی بدن کودک ضروری هستند.شیر نارگیل کرم های روده ای در کودکان را از بین برده و یبوست و اسهال آن ها را درمان می کند
تشخیص نشانه‌ های اوتیسم در نوزادان کار بسیار سختی است، چون یک نوزاد تازه متولد شده حتی تا دو سالگی هم رفتارهای اجتماعی خیلی زیادی از خود نشان نمی‌دهد. اما مهمترین نکته در برخورد با اوتیسم تشخیص زودهنگام آنست تا آموزش‌ها هرچه سریعتر شروع شود. در این مقاله با ستاره همراه باشید تا به شناخت بیشتری از اوتیسم برسید.
ادامه مطلب
دستبند طلا نوزادان برای میتواند کادوی بسیار خوبی باشد.همانطور که می دانید تنوع در دستبند ها بسیار است و ما در این مطلب میخواهیم مدل های جدید و پرطرفداری را از دستبند های طلای بچه گانه به شما معرفی کنیم.
نخستین طرحی که در تصویر زیر می بینید دستبند به همراه یک انگشتر بسیار ظریف است. در این دستبند نگین های سبز و قرمز نسبتا کوچکی وجود دارد که زیبایی این دستبند و انگشتر را بیشتر کرده.
مدل دوم یک مدل فانتزی می باشد و با دستبند طلا زنانه و بزرگسالان
متخصصان موفق به شناسایی مکانیسم جذب کلسیم و استخوان‌سازی در نوزادان شده‌اند و این راهکار می‌تواند به درمان پوکی استخوان در بزرگسالی منجر شود.
منافذ و خانه‌های استخوانِ پوک، بسیار بزرگتر از استخوان سالم است. در این حالت استخوان ها به تدریج تراکم خود را از دست می‌دهند و بسیار حساس و شکننده می‌شوند. متاسفانه این بیماری هیچ علامت اولیه‌ای ندارد و به همین دلیل به آن بیماری خاموش گفته می‌شود.
محققان به تازگی در مطالعات جدید خود موفق به شنا
نوزادان و کودکان ممکن است در خواب ناله یا گریه کنند و فریاد بزنند.
بدن نوزادان هنوز چرخه ی خواب منظمی ندارد بنابراین بیدار شدن آنها با صداهای عجیب و غریب معمول است.
برای نوزادان کوچک ، گریه کردن مهمترین راه برقراری ارتباط است. بنابراین معمولا گریه میکنند و همچنین ممکن است در خواب هم شروع به گریه کردن کنند.
تا زمانی که کودک علائم دیگری مانند بیماری یا درد نداشته باشد ، این از نظر رشد طبیعی است و دلیلی برای نگرانی نیست.
همچنین گریه کردن ناگهانی
دستگاه زردی چیست؟
دستگاه زردی چیست؟
دستگاه زردی دستگاهی است که با مکانیزمی که دارد زردی نوزاد را درمان میکند.
تمام عملکرد یک دستگاه زردی به تابش اشعه لامپ آن بستگی دارد
بنابر این درمان زردی نوزاد توسط تابش اشعه نور میباشد.
اشعه نور با طول موج ۴۶۰ نانومتر بر پوست نوزاد تابانده میشود
که این نور باعث شکسته شدن بیلی روبین خون شده و در نهایت زردی خون را کاهش میدهد.
حدود ۸۰ درصد نوزادانی که متولد میشوند دارای زردی هستند. البته میزان زردی در نوزادا
درمان بثورات ناشی از بستن پوشک‌ با کرم سنتی سفیداب حلماکرم زینک اکسید برای درمان بثورات پوشک بسیار موثر است. اکسید روی یک ماده‌ شیمیایی قوی بوده و می‌تواند به صورت امن بر روی پوست ظریف نوزادان بدون ترس از هر گونه واکنش خشن پوستی مورد استفاده قرار گیرد.
 نوزادان کوچک به دلیل رطوبت به دام افتاده در داخل پوشک که یک محیط پرورش ایده آل برای رشد کنترل نشده‌ی باکتری‌ها است، به بیماری بثورات پوشک دچار می‌شوند. در نتیجه، پوست تحریک و ملتهب شده و
رتینوپاتی نوزادان نارس
رتینوپاتی نوزادان نارس(ROP) یک ضایعه در شبکیه نوزادان نارس
می‌باشد. تنها در نوزادانی که رشد کامل داشته‌اند شبکیه و رگها به طور
کامل تشکیل می‌شوند، در صورتیکه رشد طبیعی در کودکان مختل شود بیماری ROP
اتفاق می‌دهد. این بیماری در سه سطح ضعیف، متوسط و شدید رخ می‌دهد.
 این
بیماری در گذشته بیشتر در اثر استفاده زیاد اکسیژن در دستگاه‌هایی که
نوزادان زودرس را در آن قرار می‌دادند ایجاد شده است. اما امروزه نوزادانی
که موقع ت
خوراکی های نفاخ در دوران شیردهی
 
 
غذاهای نفاخ در دوران شیردهی
 
برخی نوزادان نسبت به غذاهای نفاخ در رژیم غذایی مادر حساس هستند و پس از خوردن شیر مادر نوزاد اذیت شده و در این حالت نوزاد بهانه گیر می شود. در این بخش با خوراکی‌هایی که باعث نفخ نوزاد می‌شود و همچنین راهکارهایی برای درمان نفخ نوزاد آشنا شوید.
نفخ نوزاد
نفخ نوزادان حالتی است که با کولیت نوزادی مرتبط است. کولیت دل درد و دل پیچه همراه با قولنج در نوزادان است و نوزادان تازه متولد ش
نوزادان زودرس اغلب مشکلات تنفسی دارند، زیرا ریه‌های آنها کاملاً رشد یافته نیست. نوزادان فول‌ترم یعنی نوزادانی که در زمان تعیین‌شدۀ زایمان به دنیا آمده‌اند هم ممکن است دچار برخی‌ مشکلات هنگام تولد مثل مشکلات تنفسی شوند. برای نوزادی که مشکل تنفسی دارد، ممکن است از دارو، ماسک اکسیژن یا ترکیبی از این دو استفاده شود. 
 
شلوار و شلوارک نوزادی دخترانه و پسرانه
نوزادان موجودات حساسی هستند که در انتخاب لباس آنها باید دقت فراوانی نمود.جنس، کیفیت، راحتی، طرح، مدل و غیره از  ویژگی هایی است که مورد توجه قرار گیرد. جنس سخت و پلاستیکی مناسب نوزادان نمی باشد چرا که هم ایجاد حساسیت نموده و هم باعث اذیت نوزاد می شود. بهترین جنس برای لباس نوزادان نخ پنبه می باشد تا حس راحتی را برای آنها ایجاد نماید.
انتخاب شلوار و شلوارک مناسب بسته به مکان پوشش متفاوت است.انواع شلواره
دستگاه زردی در منزل
زردی یک بیماری متداول،
موقتی و معمولاً بی‌خطر است که در نوزادان تازه متولدشده دیده می‌شود.
این بیماری در هفته‌های اول زندگی نوزادان کامل و نوزادان نارس و زودرس دیده می‌شود.
زردی زمانی اتفاق می‌افتد که موادی در خون به نام بیلی‌روبین جمع می‌شود.
در این صورت لازم است جهت درمان زردی حتما از دستگاه زردی استفاده گردد.
همه افراد سطوح پایینی از بیلی‌روبین را در خون خود دارند.
زمانی که بیلی ‌روبین انباشته می‌شود در بافت‌
۲۶۵۲ - در حالیکه در سال ۱۳۵۷ «میزان مرگ و میر نوزادان» در ایران بیش از ۹.۰۶% بود، به‌دلیل ارتقاع چشمگیر خدمات بهداشتی و درمانی در دوران جمهوری‌اسلامی، این شاخص در سال ۱۳۹۸ به کمتر از ۱.۱۹% رسیده است. از این لحاظ، ایران دارای یکی از بالاترین نرخ کاهش این شاخص در جهان است.لینک کوتاه منبع: سازمان ملل و  www.macrotrends.net/countries/IRN/iran/infant-mortality-rate
دانلود فایل اصلی
گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از  نیمروز : اگر علاقه مند به این هستید که بدانید بین پسر و دختر نارس کدام یک خطرات بیش تری دارند و تولد کدام ممکن است آسیب بیش تری به آن ها بزنید بخوانید.
اسکن مغناطیسی مغز نوزاد نارس متولد شده نشان می­دهد که خطر تولد نوزادان نارس پسر با اختلال رشدی در مقایسه با نوزادان نارس دختر بیشتر است.
نتایج این پژوهش در نشریه علمی-پژوهشی اسپرینگرنیچر منتشر شده.
نوزادان پسر نارس در مقایسه با نوزادان دختر حجم کوچک­تری از
بررسی دلایل ثابت ماندن وزن نوزاد عوامل خطر ساز برای افزایش وزن ؛ چه زمانی ثابت ماندن وزن نوزاد نگران کننده است؟درحالی که بیشتر نوزادان تازه متولد شده و کودکان به خوبی با شیر مادر تغذیه می شوند و وزن می گیرند، بعضی از نوزادان به احتمال زیاد به سختی با شیر مادر تغذیه می شوند.زمانی که یک کودک در معرض خطر ابتلا به مشکلات شیردهی است، شانس رشد و افزایش وزن با سرعت کم، بالاتر است. چند عارضه معمولی که می تواند روی سرعت وزن گرفتن تاثیر بگذارند، عبارت
نوزادانی که قبل از هفته 34 بارداری به دنیا می‌آیند،‌ اغلب دچار مشکلات تنفسی جدی می‌شوند. نوزادان مبتلا به سندرم زجر تنفسی، دچار کمبود یک ترکیب شیمایی به نام سورفکتانت هستند که مانع از تنفس راحت و طبیعی آنها می‌شود و درمان به نوزادان مبتلا کمک می‌کند تا راحت‌تر نفس بکشند. همچنین ممکن است از یک روش درمانی که اعمال فشار مثبت مداوم بر راه‌هایی هوایی نامیده می‌شود استفاده شود. نوزادان خیلی بیمار ممکن است تا زمانی که ریه‌هایشان بهبود پیدا
 
 
                                                                 
 
مزایای ماساژ نوزادان
 
 
ماساژ نوزادان یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر شدن عملکرد نوزاد در سن کم و بزرگسالی است. چون باعث آرامش و خواب آرام نوزاد می‌شود و عملکرد سیستم ایمنی و تقویت استخوان‌ها و عضلات او را بهبود می‌بخشد.
 
                                                                                                                                                       
منافع ماساژ برای کودکان
 
 
احساس
 
 
                                                                 
 
مزایای ماساژ نوزادان
 
 
ماساژ نوزادان یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر شدن عملکرد نوزاد در سن کم و بزرگسالی است. چون باعث آرامش و خواب آرام نوزاد می‌شود و عملکرد سیستم ایمنی و تقویت استخوان‌ها و عضلات او را بهبود می‌بخشد.
 
                                                                                                                                                       
منافع ماساژ برای کودکان
 
 
احساس
در این مطلب می‌توایند با برخی از عارضه‌های پزشکی که در بخش مراقبت‌های ویژۀ نوزادان دیده می‌شود آشنا شوید .
نوزادان زودرس و برخی از نوزادانی که هنگام تولدشان دچار یک بیماری هستند یا با برخی مشکلات در مورد سلامتشان 
روبه‌رو می‌شوند که نیاز به بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژۀ نوزادان در بیمارستان یا NICU خواهند بود. 
 به یاد داشته باشید که ممکن است تمام این موارد به وضعیت نوزاد شما ارتباطی نداشته باشد،
 بنابراین توصیه می‌شود 
برای پیشگیر
گرفتگی بینی نوزادان
 به علت اینکه مجاری‌ بینی‌ نوزادان‌ باریک‌ است‌; اگر در این‌ مجاری‌ باریک‌ ترشحات‌ مخاطی‌ جمع‌ گردد و یا اگرهوای‌ اتاق‌ نوزاد زیادتر از معمول‌ گرم‌ باشد سبب‌ می‌شود که‌ مخاط 
بینی‌ نوزاد که‌ در داخل‌ رحم‌ مادر بوسیله‌ مایع‌آمینوتیک‌ مرطوب‌ بوده‌ با تنفس‌ هوای‌ گرم‌، خشک‌ شود و ترشحات‌ مخاطی‌ نیز خشک‌ و سبب‌ گرفتگی‌ بینی‌ نوزاد شود. برای‌ 
جلوگیری‌ از گرفتگی‌ بینی‌ باید درجه‌ حرارت‌ اتاق‌ نوز
مراجعین عزیزی که درباره ساعت های مراجعه به مطب سوال داشتند، ساعات کاری مطب به صورت زیر می باشد:
روزهای فرد ساعت چهار الی نه بعدازظهر
شماره تماس: 
031-53240596
09138800914
آدرس مطب: شهرضا- میدان تاسوعا- مجتمع پزشکی کوثر- طبقه دوم- واحد پنج
.
دکتر اکبر عظیمی
متخصص کودکان و نوزادان، رشد و تغذیه
- بیماری های نوزادان
- بیماری های عفونی
- آسم و آلرژی
- تغذیه و گوارش
- اعصاب
نوزادان با دید خیلی مبهم به دنیا می آیند. نوزادان نزدیک بین هستند. یک کودک ۱ ماهه ممکن است اشیا و افراد را زمانی شفاف تر ببیند که آنها در ۸ تا ۱۲اینچی قرار دارند. این به این معناست که نوزاد می تواند صورت شما را حین نگهداری شما از او ببیند و در واقع, ترجیح می دهد به شما نگاه کند تا اسباب بازی ها به خاطر اینکه نوزادان طبیعتا به صورت های انسانی کشش دارند. آنها همینطور اشیا با کانتراست بالا را ترجیح می دهند به خاطر اینکه دیدن آنها آسان تر است ( اگر
 
 
                                                                 
 
مزایای ماساژ نوزادان
 
 
ماساژ نوزادان یکی از بهترین راه‌ها برای بهتر شدن عملکرد نوزاد در سن کم و بزرگسالی است. چون باعث آرامش و خواب آرام نوزاد می‌شود و عملکرد سیستم ایمنی و تقویت استخوان‌ها و عضلات او را بهبود می‌بخشد.
 
 
منافع ماساژ برای کودکان
 
 
احساس امنیت: ارتباط جسمی بین کودک و یکی از والدینش، احساس عشق و علاقه و ارزشی را در او تقویت می‏کند و این احساس، به رشد عزت نفس و اع
در این مرحله از یادگیری، اسباب بازی های کودکان بخش مهمی برای برانگیختن یک رشد سالم است. کودکان از طریق حس بینایی، لامسه، شنوایی بویایی و چشایی محیط اطراف را کشف می کنند. درک مشخصه های اصلی رشد کودک و مسائل و موضوعات مربوط به ایمنی شان، شما را در اتخاذ یک تصمیم آگاهانه به هنگام خرید اسباب بازی برای کودکتان توانا سازد. راهنمای انتخاب اسباب بازی مناسب برای نوزاد و نوپا را بخوانیم: 
اسباب بازی های مناسب سن نوزادان
نوزادان از تماشا کردن اسباب با
آیا می‌دانستید ژاپنی‌ها به خاطر خوابیدن هنگام کار پاداش می‌گیرند؟ و یا مردم این کشور با داشتن بیشترین امید به زندگی بالاترین آمار خودکشی در دنیا را به خود اختصاص داده‌اند؟ شاید حقایق کشور شگفت‌انگیز ژاپن، باورنکردنی و عجیب به نظر برسد، اما این حقایق جالب قرن‌هاست که با فرهنگ و سنت ژاپنی‌ها پیوند خورده است. با ما همراه باشید تا با این حقایق باورنکردنی بیشتر آشنا شوید.
۱- رقابت به خاطر گریه نوزادان
مسابقه‌ای بسیار جذاب در ژاپن برگزار م
 
این پاورپوینت به شکل فوق العاده زیبا و منحصر به فرد و دقیق طراحی و اسلاید بندی شده است د راین پاورپوینت مطالبی از عوارض اکسیژن درمانی،Oxygen: The most common drugs used in NICU،هایپوکسمی ،زمان استفاده از اکسیژن در نوزادان،جدول بررسی شدت دیسترس تنفسی RDS-score،نکات تجویز اکسیژن با کانولای بینی  و سایر مطالب مفید و ارزنده از معتبر ترین و به روز ترین منابع پزشکی د راین پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شماعزیزان را جلب نماید
 
 
 
جهت دانلود فایل کلیک کن
فتوتراپی نوزاد و درمان زردی
پیامدهای عدم رسیدگی به زردی نوزاد
اگر زردی نوزادان سریع و به موقع تشخیص داده نشود چه اتفاقی خواهد افتاد!
عدم تشخیص و درمان به موقع زردی (از نوع غیرمستقیم) می‌تواند منجر به یک سندرم عصبی می شود
که بسیاری از این نوزادان فوت می‌کنند
و بقیه آن‌ها در آینده دچار تشنج، شلی یا اسپاسم عضلانی غیرارادی، اختلالات ذهنی، اختلال تکلم و کاهش شنوایی و بینایی می‌شوند.
ادامه مطلب:
فتوتراپی نوزاد و درمان زردی
 
ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
زردی ممکن است ناشی از موارد زیر باشد:
 
1-شیر مادر – سینه مادر در چند روز اول پس از زایمان مقدار کمی آغوز ایجاد می کند. پس از مدتی با افزایش شیردهی ، احتمال ابتلا به زردی ناشی از شیر مادر وجود دارد. اینطور تصور می شود که برخی از آنزیم های موجود در شیر مادر ممکن است موجب “زردی شیر مادر” شوند. این زردی ناشی از شیر مادر است. در این شرایط ، در مورد ادامه یا توقف شیردهی ، از پزشک سوال کنید.
 
2-ناسازگاری های گروه خونی (Rhesus (Rh و ABO – هنگامی که مادر و نوزاد
شیر گرفتن می تواند فرایندی طولانی و چالش برانگیز باشد ، هم برای مادر و هم برای کودک. در این زمان باید یک استراتژی مناسب در پیش بگیرید تا به راحتی از این دوره بگذرید.
در صورت عدم آمادگی ، نیازی به متوقف کردن ناگهانی شیردهی نیست و سعی کنید این کار را بصورت تدریجی و آهسته انجام دهید. با این وجود ، چند دستورالعمل ساده می تواند به مادران کمک کند تا تعیین کنند که هنوز نیازی به شیردهی هست یا نه.
آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که نوزادان در ۶ ماه اول
بیماری زردی نوزادان
بیماری زردی در نوزادان از بیماری‌ هایی است  که گاهی به طور جدی برای  نوزاد و والدین دردسرساز می ‌گردد. به طور کلی بیش از70 درصد نوزادان در روزهای اولیه تولد دچار زردی می ‌شوند و معمولاً آمار زردی  در نوزادانی زودرس حدود 80 درصد بیشتر است. زردی نوزادان به صورت  بی‌ رنگ یا زرد شدن پوست بدن و چشم‌ ها شروع می‌ شود که نتیجه افزایش میزان ماده زردرنگی به نام بیلی روبین در خون است و موجب جمع شدن این ماده زیر پوست نوزاد و زرد شدن
پاورپوینت در مورد استفراغ در کودکان و نوزادان
حجم فایل : 1.6 MB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 20 استفراغ در کودکان و نوزادان استفراغ: پرتاب پر قدرت محتویات معده که قبل ازآن حالت تهوّع وافزایش بزاق وجود دارد. یک پروسه هماهنگ رفلکسی از: 1-اتونی معده(بجز در استنوز پیلور) 2-ریلاکسیشن اسفنگتر GE. 3-افزایش فشار اینترا ...
دریافت فایل
ممکن است شنیده باشید که عسل برای نوزادان ایمن نیست و این درست است. عسل می تواند حاوی باکتری هایی باشد که قادر هستند در روده کوچک رشد کنند و باعث بوتولیسم نوزاد شوند، بیماری نادری که بالقوه کشنده است. روده ی نوزادان به اندازه کافی بالغ نیست تا باکتری ها را از بین ببرد، بنابراین باید عسل را از آن ها دور نگه دارید.با این حال، بزرگسالان سالم در معرض خطر بوتولیسم ناشی از عسل، حتی در دوران بارداری نیستند.
اکثر عسل هایی که در فروشگاه ها به فروش می رس
بیماری زردی نوزادان
بیماری زردی در نوزادان از بیماری‌ هایی است  که گاهی به طور جدی برای  نوزاد و والدین دردسرساز می ‌گردد. به طور کلی بیش از70 درصد نوزادان در روزهای اولیه تولد دچار زردی می ‌شوند و معمولاً آمار زردی  در نوزادانی زودرس حدود 80 درصد بیشتر است. زردی نوزادان به صورت  بی‌ رنگ یا زرد شدن پوست بدن و چشم‌ ها شروع می‌ شود که نتیجه افزایش میزان ماده زردرنگی به نام بیلی روبین در خون است و موجب جمع شدن این ماده زیر پوست نوزاد و زرد شدن
بهترین شیر برای تغذیه کودکان شیر مادر است. ولی مادرانی هستند که به دلایل مختلف مانند اشتغال یا نداشتن شیر مجبور به تغذیه نوزاد با شیری به جز شیر خود هستند.
.
اما برخی نوزادان به لبنیات گاوی حساسیت دارند و مادران اقدام به تغذیه نوزاد با شیر بز می کنند.
.
مادران باید این نکته مهم را بدانند که هرگز نوزاد خود را با شیر بز یا Goat milk تغذیه نکنند. زیرا:
- شیر بز به دلیل کمبود فولیک اسید خطر آنمی مگالوبلاستیک دارد.
- همچنین مصرف آن برای نوزاد با خطر اختلال
{هزار و یک نکته پیرامون امام زمان(عج) - شماره 40}
 
علت خنده و گریه نوزادان!!!
 
از امام پرسیده بود: نوزادها، چرا بی دلیل گاهی میخندند و بی درد، گاهی گریه می کنند؟!
امام صادق علیه السلام به مفضل فرمود: نوزادی نیست مگر اینکه امام زمان خودش را می بیند و با او نجوا میکند. گریه های نوزاد برای غیبت امام است و خنده هایش برای آمدن امام به سمت او.
اما زمانی که نوزاد زبان باز می کند، درِ این رحمت بر او بسته میشود و بر دلش مهر فراموشی میخورد.
[بحارالانوار، ج ۲۵،
 
لباس نوزادان از جمله مواری است که باید به آن توجه ویژه ای نمود چرا که نوزادان پوستهای بسیار حساسی داشته و باید در کیفیت لباس آنها توجه ویژه ای داشت. بیشتر خانواده ها قبل از تولد نوزاد خود اقدام به خرید لباس نوزاد می نمایند.باید والدین برای تکمیل سیسمونی نوزاد خود در نظر بگیرند می تواند شامل انواع لباس زیردکمه دار و سرهمی – بادگیر و جلیقه نوزاد – تاپ و لباس راحتی نوزاد – تی شرت و بلوز نوزادی – ژاکت و پلیور نوزاد – ست البسه نوزاد – شلوار و
 
شیشه شیر طلق ۱۵۰ میلی لیتر چیکو
شیشه شیر طلق شیشه شیر طلق ۱۵۰ میلی لیتر از برند معتبر چیکو ایتالیایی می باشد که در رنگهای آبی و صورتی به بازار عرضه شده است. جنس بدنه این شیشه شیر از طلق بوده و مناسب برای نوزادان از بدو تولد می باشد. سری این شیشه شیر گرد و ساده بوده و از جنس سیلیکون می باشد.شیشه شیر چیکو دارای انحنا روی دیواره هایش بوده و در دست گیری این وسیله را بسیار راحت می کند.بهتر است این وسیله را به صورت دستی بشوییم.
برچسب‌ها: شیشه شیر ط
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.


دکتر اکبر عظیمی
متخصص کودکان و نوزادان
رشد و تغذیه
.
برای ویزیت می توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
آدرس مطب: شهرضا- م
 
 
شرایط ماساژ نوزاد
 
                                                                 
 
 
چگونه بدن کودک را ماساژ می دهیدماساژ کودک از دیرباز جز فرهنگ آسیایی ها ، اروپایی ها و امریکای لاتین بوده است و همانطور که پزشکان بیان می کنند ماساژ برای رشد و شادابی کودک لازم است چرا که این بخش از مراقبت از او محرک سیستم ایمنی بدن و برای هضم چرخش خون مفید است و ارتباط شما با کودکان را بهتر میکند.
بهترین روغن برای ماساژ کودکاز روغن نارگیل یا زیتون برای ماساژ است
خرید طلا مناسب در قالب یک هدیه ماندگار برای کودکان و نوزادان می تواند در عین حال که ماندگاری بالاتری دارد، وجهه اقتصادی بهتری نیز داشته باشد و تا مدت ها در ذهن باقی بماند. البته خرید طلا چه به صورت حضوری و چه در قالب خرید اینترنتی طلا – که در شرایط کنونی و به دلیل وجود محدودیت های بهداشتی بیشتر پیشنهاد می شود - نیز مستلزم رعایت نکات و مواردی است که باعث می شود از خرید خود رضایت بیشتری داشته باشید و هدیه خود را به بهترین شیوه ممکن تهیه کنید.
اد
زردی نوزاد چیست و چگونه درمان میشود؟
زردی نوزاد چیست ؟
زردی نوزادی یا ایکتر یک بیماری شایع در روزهای نخست تولد است ،
که میتوان گفت در اکثر نوزادان تازه متولد شده خصوصا اگر نارس (زیر ۳۷ هفته) یا پره مچور باشند دیده میشود.
زردی نوزاد به چه دلیل به وجود میاید؟
زردی همان بیلی روبین موجود در بدن همه ی افراد است که از طریق کبد پردازش میشود و از طریق ادرار و مدفوع دفع میشود،اما چون کبد نوزادان نابالغ است این پردازش ممکن است با اختلال روبه رو شود
و همی
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.شایدبرایش دنیاجوردیگری معنی پیدامینمو
سمعک در پیروزی
قیمت ها را مقایسه کنید
( کم شنوایی را جدی بیگیریم) و (بهتر شنیدن را با ما تجربه کنید) 
سمعک اشراق ارائه دهنده انواع سمعک با برندهای معتبر دنیا با بهترین قیمت
 تست غربالگری شنوایی نوزادان و اطفال(OAE)تعیین میزان افت شنوایی نوزادان و اطفال(ABR)انجام تستهای تشخیصی سرگیجه (VEMP_ ECOG) 
ساعت کاری مطب:شنبه تا ۴ شنبه ۱۶/۳۰   تا  ۲۰ پنج شنبه ۱۶ تا ۱۸ 
انواع سمعک های داخل گوشی، پشت گوشی، نامرئی، دیجیتال، هوشمند، ساخت قالب صداشکن، ضدآبارزیابی ش
نوزاد در ماه اول تنها باید شیر مادر را بخورد ولی چنانچه شیر مادر را پس زد و نخورد باید به نوزاد فقط شیر خشک دهید. به یاد داشته باشید که هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار که تقریباً ۸ تا ۱۰ نوبت در روز می شود به نوزاد شیر دهید. در مورد شیر خشک هم پزشکان مصرف ۵۰ تا ۱۲۵ میلی لیتر شیر خشک را ۶ الی ۸ بار در ۲۴ ساعت توصیه می کنند.
همچنین بعد از روز پانزدهم می توان شروع به دادن قطره آهن به کودکان نمود. یکی از ویتامین هایی که در شیر مادر به میزان کافی وجود ندارد ، ویتامی
رنگ های مناسب لباس کودک
رنگ های سفید، انواع آبی سفید، سبز، سفید و زرد، صورتی و گل بهی از رنگ های مناسب برای لباس نوزادن است. برای آرامش نوزادان بهتر است از رنگ های تند پرهیز شود و تا یک سالگی از رنگ های ملایم استفاده شود. می توان از رنگ های تیره با کنتراست شدید در تزئین یا تکه دوزی های روی لباس کودکان استفاده کرد.
 
انتخاب پارچه مناسب لباس کودک
حتما از پارچه های نخی و قابل شستشو و ضد حساسیت انتخاب گردد. استفاده از نوارهای صد در صد کتانی یا پنبه ا
دستگاه برای درمان زردی نوزاد
دستگاه برای درمان زردی نوزاد در منزل توسط شرکت نی نی سالم دارای سابقه طولانی و
کادر مجرب و متخصص که سالها به عنوان پرستار در بخشهای نوزادی و به خصوص درمان زردی نوزادان
در بیمارستانهای مختلف فعالیت میکردند  در خدمت هموطنان عزیز و گرامی میباشد.
در حال حاضر در شرکت نی نی سالم انواع مختلف دستگاه فتوتراپی جهت درمان زردی نوزاد وجود دارد که
همه دستگاه ها دارای استاندارد بوده و مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی و
علل و درمان یبوست کودکان کار نکردن شکم نوزاد در بین بیش از 15 درصد از نوزادان شایع است
 
کار نکردن شکم نوزاد از همان بدو تولد شروع می‌شود. یبوست نوزاد یا همان کار نکردن شکم نوزاد مشکل شایعی است که بیش از 15 درصد از نوزادان از آن رنج می‌برند. یبوست نوزادان در تقریباً تمام موارد خود به خود یا با انجام یک یا دو درمان طبیعی برطرف می‌شود. اما اگر این راهکارها موثر نباشد، باید برای درمان کار نکردن شکم نوزاد با پزشک مشورت کرد.
کارنکردن شکم نوزاد:یب
یکی از مهم ترین مسایل نوزادان، حمام کردن آن هاست که تاثیر بسیار بالایی در رشد و سلامت آن ها دارد، اما در عین حال به دلیل حساسیت نوزادان و امکان آسیب به آن ها در حام، بسیاری از مادران از حمام کردن نوزادان ترس دارند.
در حال حاضر یک کالای جدید و خاص تولید شده است که ایمنی کاملی را برای نوزاد فراهم نموده و حمام کردن توسط مادر را بسیار ساده تر و رضایت بلخش تر نموده است. این محصول یک پد عالی و مدرن است که دلرای رویه مخمل بسیار نرم وبوده و داخل /ان با اس
یکی از مهم ترین مسایل نوزادان، حمام کردن آن هاست که تاثیر بسیار بالایی در رشد و سلامت آن ها دارد، اما در عین حال به دلیل حساسیت نوزادان و امکان آسیب به آن ها در حام، بسیاری از مادران از حمام کردن نوزادان ترس دارند.
در حال حاضر یک کالای جدید و خاص تولید شده است که ایمنی کاملی را برای نوزاد فراهم نموده و حمام کردن توسط مادر را بسیار ساده تر و رضایت بلخش تر نموده است. این محصول یک پد عالی و مدرن است که دلرای رویه مخمل بسیار نرم وبوده و داخل /ان با اس
شیر مادر یا شیرخشک تنها غذایی است که نوزاد به آن احتیاج دارد. آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که کودکان باید به مدت شش ماه پس از تولد، به صورت انحصاری از شیرمادر تغذیه شوند.
اما در سنین ۴ تا ۶ ماهگی، بیشتر نوزادان آماده هستند که غذای جامد را به عنوان مکمل تغذیه با شیر مادر یا شیرخشک شروع کنند. در این مدت نوزادان به طور معمول از زبان خود برای هل دادن مواد غذایی به سمت بیرون استفاده نمی کنند و سعی می کنند که هماهنگی و تعادل دهان و گلوی خود را برا
عکاسی نوزاد در آتلیه نوزاد 
از حساس ترین رشته های عکاسی ، عکاسی نوزاد است که بسیار دقیق و ظریف است .
این نوع از عکاسی نیازمند دقت و توجه بسیاری است .
عکاس نوزاد باید آموزش های زیادی را در ارتباط با برقراری رابطه با کودکان و نوزادان بیاموزد و سپس وارد آتلیه نوزاد شود .
و بعد از این است که او میتواند در کنار دیگر عکاسان حرفه ای تجربه کسب کند و از تجربیات دیگر عکاسان متخصص بهره مند شود .
پس اگر شما مادر یا پدری هستید که توانایی عکاسی نوزاد در سطح حر
تولد نوزادان معتاد مسالۀ نگران کننده ای که در سال های اخیر به میزان قابل توجهی در حال وقوع می باشد. نوزادانی که از ابتدا با درد اعتیاد رو به رو هستند و مادرانی که اهمیت چندانی به وضعیت فرزندشان نمی دهند، وضعیت را دردناک تر می کند. در بسیاری از موارد حتی پس از مراقبت های ویژه و اقدامات درمانی، این نوزادان با ورود به محیط نامناسب دو مرتبه دچار اعتیاد شده و باید با پیامدها و عواقب زیادی دست و پنجه نرم کنند. اعتیاد در نوزادان فرصت رشد و داشتن سلا
- شکل موج ABR در زمان تولد ناکامل است و به طور مطمئن برای نوزادان نارس رشد نکرده است. معمولا فقط سه موج اصلی ( امواج I-III-V ) مشاهده می شوند.
3- میزان زمان نهفتگی بین موجی ( I-III ، III-V ،I-V )  در آغاز طولانی است. زمان نهفتگی موج I-V به طور طبیعی در حدود 5 میلی ثانیه در زمان تولد است. سرانجام ، در طی 18 ماه اول زندگی تا 2 سالگی دیگر اجزاء موج ABR ظاهر می شوند و زمان نهفتگی امواج III و V به طور پیشرونده ای کوتاهتر می شود. بعد از 18 ماهگی تا دو سالگی ABR لزوما از نظر زمان نه
آیا تا به حال متوجه علل تقلید کودکان از دیگران شده‌اید؟ تقلید در کودکان از چه سنی شروع می‌شود؟ یکی از عوامل مؤثر در رشد ذهنی کودک، توانایی او در تقلید از دیگران است. زیرا تقلید راه مؤثری برای یادگیری اعمال جدید است. تقلید کودکان پدیده‌ای همگانی و مربوط به توانایی‌های اوست که در ذات نوع بشر وجود دارد. در حقیقت تقلید در نوزاد و کودک مثل شناکردن ماهی و پرواز پرندگان نمایان‌گر توانایی‌های اولیه‌ای است که در مراحل ابتدایی رشد ظاهر می‌شود.
کاهش تب کودک و نوزاد بدون دارو در خانه
تب یک علامت شایع در بیماری هاست، اما همیشه چیز بدی نیست در واقع، تب یک پاسخ معمول سیستم ایمنی کودک به ویروس یا عفونت باکتریایی است ،اکثر کودکان سالم می توانند تب را به خوبی تحمل کنند و در شرایط عادی در حدود 3 تا 5 روز طول می کشد ،شایع ترین علت تب در نوزادان عفونت ویروسی است در بعضی موارد، دندان درآوردن نیز ممکن است باعث افزایش اندکی دمای بدن شود البته در نوزادان کوچکتر، تب می تواند نشانه ای از عفونت جدی با
الف) عوامل گوش خارجی و میانی از قبیل کانال گوش کلاپس شده و مایع گوش میانی نقش دارند و سطح شدت موثر محرک را کاهش می دهند.
ب) احتمال دیگر این است که  سیستم شنوایی محیطی به خصوص حلزون و عصب هشت در زمان تولد نارس هستند.
نتایج مطالعات به دلیل وجود تفاوت در ویژگی های جمعیت (سن ، سلامت عمومی، وضعیت گوش میانی ) نوع مبدل ( مبدل های اینسرت در مقابل supra-aural) و سطح شدت محرک  متفاوت هستند.
سن حتی وقتی بر حسب ساعت در بعد از تولد مشخص می شود یک متغیر مرتبط با ABR اس
یک متخصص نوزادان گفت: رشد کودک باید بر اساس جدول رشد باشد و بالا بودن یا پایین بودن وزن کودک نیاز به بررسی داشته و می‌تواند به دلیل سوء تغذیه او باشد.
    مادر شیرازی نوزاد 5 ماهه اش را به آتش کشید!    نوزاد کارتن خواب بر اثر سرما به خواب ابدی فرو رفت    خرافه های دوران بارداری که باعث اضطراب مادران می شود    علائم سرما خوردگی در مادر نوزاد را ناشنوا کرد    فروش نوزاد یک ماهه از سوی مادر سنگدل برای خرید هروئین
علی‌اصغر عالی‌پور با اشاره به ت
 
 
شرایط ماساژ نوزاد
 
                                                                 
 
 
چگونه بدن کودک را ماساژ می دهیدماساژ کودک از دیرباز جز فرهنگ آسیایی ها ، اروپایی ها و امریکای لاتین بوده است و همانطور که پزشکان بیان می کنند ماساژ برای رشد و شادابی کودک لازم است چرا که این بخش از مراقبت از او محرک سیستم ایمنی بدن و برای هضم چرخش خون مفید است و ارتباط شما با کودکان را بهتر میکند.
بهترین روغن برای ماساژ کودکاز روغن نارگیل یا زیتون برای ماساژ است
بی بی لند (Babyland) از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات و لوازم سیسمونی و کودک در ایران است که محصولات گوناگونی را در این زمینه تولید می‌کند.
تنوع تولیدات این شرکت برای نوزادان و کودکان از قبل تا بعد از تولد و سنین کودکی و خردسالی را شامل می‌شود.
این شرکت همواره سعی میکند که در تولید محصولاتش از باکیفیت ترین مواد اولیه استفاده نماید.
ممکن است برای پدران و مادرانی که این مقاله را مطالعه می کنند این سوال پیش بیاید که نرم افزار محاسبه قد و وزن نوزاد یا سایر برنامه های رشد موجود چه ویژگی ها و مزایایی دارد ، آیا با دانلود و نصب این برنامه ها می توان انجام امور را آسان تر کرد یا یک نرم افزار بلا استفاده در گوشی خواهد بود که کارایی مطلوبی نخواهد داشت و ...
پدران و مادرانی که به تازگی صاحب فرزند شد اند و نگرانی هایی از وضعیت نوزادشان دارند ، در نظر داشته باشند با دانلود برنامه رشد می
ریتم و جذابیتدر اینجا می خواهیم به یک جنبه خاص اشاره کنیم ، که می تواند یک مکانیسم اساسی از اثرات مفید انتقال موسیقی را نشان دهد. این ویژگی خاص به این واقعیت مربوط می شود که فعالیت های موسیقی معمولاً مبتنی بر ریتم است. بیشتر سبک های موسیقی دارای الگوی زمانی زیرین هستند که به آن متر گفته می شود و یک ساختار سلسله مراتبی را بین نقاط زمانی تعریف می کند (لندن ، 2004). از نظر ژنتیکی ، تبعیض ریتمی در نوزادان 2 ماهگی مشاهده می شود (ترهوب و هانون ، 2006). مانن
بعضی از نوزادان از بدو تولد ضایعه ای روی قسمتی از پیشانی یا پشت گردن دارن که به شکل یک ناحیه ی صورتی رنگه.هیچ مشکل خاصی نداره و در موردش صرفا به والدین اطمینان خاطر میدیم...اسم های مختلفی برای این ضایعه گفتن که یکیش "angel's kiss"هست...شما ببین یک آدم چقدر ذوق و سلیقه داشته که اسم یک ضایعه ی پوستی رو بذاره "بوسه ی فرشته"?

آزمون abr معمولاً برای نوزادان تجویز می شود و والدین از جهت عوارض تست abr دچار نگرانی می شوند. آزمون abr نتایج خود را با توجه به امواج مغزی اعلام می کند و برای افرادی که قابلیت انجام دیگر تست های شنوایی سنجی را ندارند مانند نوزادان تجویز می شود. این آزمون برای افرادی که دچار مشکلات مغزی نیز هستند مناسب است.
آیا عوارض تست abr برای نوزادان گزارش شده است ؟
آزمون abr آزمونی ایمن و بدون درد است و به خوبی عملکرد اعصاب و مغز را در پاسخ به صدا ها بررسی م
دستگاه درمان زردی
زردی نوزاد یکی از بیماری هایی است که در به طور جدی نوزاد و والدین او را دچار مشکل می کند و خانواده ها باید با دستگاه درمان زردی نسبت به درمان زردی اقدام نمایند.
به طور کلی حدود ۶۰ درصد نوزادان در روزهای اولیه تولد با این بیماری دست به گریبان می شوند که نشانگر شایع بودن آن در نوزادان است.
این آمار در نوزادان نارس به حدود ۸۰ درصد می رسد.

زردی در نوزادان باعث زرد شدن پوست بدن و چشم ها می شود
که اغلب این رنگ پریدگی و زردی تا بالای
مراجعه به متخصص اطفال برای درمان بیماری های روحی و جسمی نوزادان بهترین گزینه محسوب می شود چرا که ما تخصص کافی در رابطه با بیماری و درمان های اطفال  را داریم. با توجه به اندام درونی نوزادان مسلما فوق تخصص اطفال بیشتر می توانند بیماری های احتمالی اطفال را که ناهنجاری های مادرزادی نمونه هایی از آنها محسوب می شوند را شناسایی و در جهت درمان آنها اقدامات لازم را به انجام برسانند. در ادامه بیشتر به معرفی وظایف این متخصصین خواهیم پرداخت.
متخصص اط
معنی اسم ها
نامگذاری اسم فرزند بر اساس معنی آن
معانی نام کودک می تواند به یک کیفیت شخصی مانند قدرت یا ویژگی طبیعت مانند آب یا ممکن است مربوط به یک کیفیت معنوی تر، مانند عشق یا خدا باشد.
لیست های موجود در وبلاگ پرشین نام http://persianname.blog.ir/، نام های کودک را با معانی مشابه برای شما قرار می دهد.
اسم های با معنی قدرت، زیبایی، آتش، آب، گل و ...
شما نام های بچه هایی را پیدا خواهید کرد که معنی قدرت می دهند و بیشتر مناسب اسم پسر هستند
و نام هایی با معنی زیبا ه
چه زمانی کودک برای اولین وعده غذای کمکی آماده است؟
یک کودک 6 ماهه باید شروع به خوردن غذاهای کمکی بکند. این کار قدمی مهم در رشد او است و یافتن طعم و رنگ جدید غذاها نیز می تواند بسیار مسرت بخش باشد.
در آغاز کودکان به سه وعده غذایی در روز نیاز ندارند. به تدریج می توان تنوع و میزان غذای مصرفی کودک را افزایش داد و رژیم غذایی کودک را به رژیم غذایی خانواده نزدیک کرد.
آغاز غذاهای کمکی
زمانی که کودک غذاهای کمکی را آغاز می‌کند، همیشه همراه او باشید تا اگ
افسردگی در کودک و بزرگسال معنای مشابهی ندارد و نشانه های هر کدام متفاوت است. به طور کلی ، افسردگی عبارت است از احساس درماندگی و به بن بست رسیدن ؛ گاهی این اختلال علائم جسمانی دارد و گاهی علائم روانی ؛ در بسیاری از موارد نیز علائم جسمانی و روانی همزمان دیده می شود.پژوهش ها نشان داده است که افسردگی می تواند از آغاز زندگی یعنی دوران نوزادی هم پدید آید. برای مثال ، زمانی که نوزاد به مرحله ای از رشد می رسد که مادر خود را می شناسد ( شش تا هشت ماهگی ) جد
یکی از همراهان حصّاس نیوز پیام زیر را ارسال کرده است:
همان طور که استحضار دارید قیمت شیرخشک و پوشک به طرز سرسام‌آوری بالا رفته است. لذا اگر کسی قصد و نیت خیر دارد، شیرخوارگاه معتبر «حضرت آمنه(س)» (زیر نظر سازمان بهزیستی تهران) احتیاج مبرمی به این اقلام جهت اطفال و نوزادان بی‌سرپرست دارد. متاسفانه به علت کمبود بودجه، حدود یک هفته است که به جای شیرخشک، آب‌قند به نوزادان داده می‌شود. لذا به جهت آنکه این کودکان دچار سوء هاضمه نگردند از عموم خیر
انتخاب لباس کودک برای بهار 
دغدغه هر پدر و مادری موارد با اهمیت در خرید لباس برای کودک، بهترین جنس و کارایی و موارد با اهمیت در خرید لباس برای کودک است، مخصوصاً که در بهار زمان خرید لباس برای عید نوروز است و مردم به دنبال خرید برای خود و فرزندانشان می باشند. برای کودکان زیر یک سال در صورتی که بودجه تان رسید می توانید لباس با کیفیت بخرید، اما لطفاً لباس های ارزان قیمت بی کیفیت را برایشان انتخاب نکنید، چرا که این لباس ها جنس مناسبی ندارند و با ت
دستمال مرطوب
دستمال مرطوب با برخـورداری از یک لایـه‌ی نازک روغنی از روغن‌های معجزه آسای طبیعی، از پوست لطیف کودک مراقبت می‌کند. دستمال مرطوب های مخصوص کودکان فاقد هر گونه الکل و پاربن می باشند. این نوع از محصولات اغلب یا بدون بو و یا حاوی رایحه های طبیعی گیاهان می باشند که برای کودکان حساسیت زا نباشد.
از دیگر ویژگی هایی این محصول می توان به بافت نرم، بوی فوق العاده خوب و دوام بالا آن اشاره نمود که بسیار تاثیر گذار در سلامت پوست کودکان و نو
مارمولک غواص این نوع خزنده زیبا که بومی کاستاریکاست با شیوه عجیب خود میتواند تا شانزده دقیقه یا بیشتر زیر آب بماند محققین معتقدند با استفاده از حباب روی بینی آنالس ها میتوانند زیر آب به نوعی تنفس کنند.این مارمولک ها در آبهای کم عمق ساحلی و بین صخره ها زندگی میکند و از آبزیان ریز و نوزادان موجودات دریایی تغذیه میکند
 
مراقبت از موهای نوزاد
مراقبت از موهای نوزاد و داشتن موهای سالم، والدین بهتر است از شامپوهای مخصوص موهای کودکان
استفاده کنند. زیرا که این شامپوها  PH مناسب برای موهای کودکان را دارند و به موهای کودک
هیچ آسیبی نمی زند.
کرکی، نازکی و کم پشت بودن مو کودکان تا حدود ۵ سالی کاملا طبیعی است و خانواده ها
به هیچ عنوان نباید نگران این موضوع باشند.ساختار موهای ما انسان ها به گونه ای است که
جنس ضخامت تار مو و حتی تراکم موها از ۵ سالگی به بعد شکل واقعی خود
به این ترتیب نوزادان احساسات را درک می کنند
از ترس تا خوشبختی: چگونه نوزادان احساسات ما را درک می کنند - و این برای والدین چه معنی دارد.
نوزادان دنیا را از طریق آگاهی بدن درک می کنند. عکس: Thinkstockخیلی ضخیم آمد! در دو سال اول زندگی دخترم ، کارم را از دست دادم و پدرم درگذشت. زمان بسیار خسته کننده و هیجان انگیزی بود. خوشبختانه ، شوهرم این ماهها سنگی در گشت و گذار بود. او در حالی که من در مرکز کار نشسته بودم یا در مورد مراسم خاکسپاری با مادرم صحبت می کرد
مزایا و خواص کینوا
کاهش وزن و کاهش وزنQuinoa سرشار از پروتئین و فیبر است ، که باعث کاهش اشتها می شود و می تواند به شما در کاهش وزن و کاهش وزن کمک کند. فیبر موجود در کینوا به پاکسازی و سم زدایی روده کمک می کند و با از بین بردن چربی اضافی به کاهش وزن و کاهش وزن کمک می کند. همچنین منگنز موجود در quinoa وجود دارد که با تأثیر آنزیم های گوارشی می تواند به بهبود هضم غذا کمک کند.فشار خون را تنظیم کنیدQuinoa منیزیم دارد که با کمک به درمان فشار خون بالا ، باعث کاهش ف
۱-ورزش
تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش نه تنها باعث قوی نگه داشتن بدن می‌شود بلکه باعث کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل می‌شود، زیرا ورزش باعث بهبود عملکرد قلب و عروق و افزایش خون رسانی به مغز می‌شود. ورزش بر اندازه هیپوکامپ (بخشی از مغز که برای حافظه حیاتی است) تاثیر می‌گذارد. یوگا و مدیتیشن و همچنین ورزش های ایروبیک بهترین ها هستند. 
۲- ورزش ذهن
مطالعات نشان می‌دهد، سالمندانی که بازی‌های ذهنی مثل پازل و شطرنج بازی نمی‌کنند و اهل کتاب خواندن ن
علاقه ی شدید کودکان به تلویزیون، گوشی همراه، بازی های کامپیوتری و خوردن خوراکی های ناسالم حین استفاده از این وسایل باعث می شود که والدین شان هرشب آنها را با جر و بحث به اتاق خواب ببرند و مجبور به خوابیدن کنند.
تحقیقات نشان می دهند که کم خوابی بر وزن کودکان هم اثر دارد و کودکانی که کمتر از ۱۰ ساعت می خوابند، دچار چاقی می شوند 
میزان خواب رده های سنی مختلف، با هم متفاوت است. و بطور میانگین میزان ساعات مورد نیاز خواب برای هر کسی بر اساس موارد زیر
دکتر مهران آقامحمدپور بهترین فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان
کودکان و نوزادان در صورت داشتن مشکلات و بیماریهایی مانند اختلال خواب ، اختلال حرکتی ، اشکال در تکلم ، تشنج خواب ، صرع ، تشنج ، بیش فعالی ، افسردگی ، اضطراب ، فلج مغزی ، میکروسفالی ، بزرگ بودن دور سر نوزاد ، اتیسم ، میگرن ، سردرد ،نقص توجه ، هیپوکسی نیاز به معاینه و تشخیص سریع بیماری دارد تا در سنین پایین درمان لازم شروع شده و نتیجه مناسب را دریافت کرد .
دکتر آقامحمدپور بهترین فوق تخصص م
سونوگرافی می تواند با تشخیص و ارزیابی آسیب های بدن در شرایط مختلف برای تشخیص بیماری کمک کند.
همچنین برای کمک به پزشکان از علائمی مانند:
درد
ورم
عفونت
این نوع تصویربرداری یک روش مفید برای بررسی بسیاری از اندام های داخلی بدن است، برخی از مواردی که از اهمیت بالاتری برخوردار هستند شامل:

قلب و عروق خونی، از جمله آئورت شکمی و شاخه های اصلی آن
کبد
کیسه صفرا
طحال
پانکراس
کلیه ها
مثانه (مانند تشخیص واریکوسل در مردان)
رحم، تخمدان ها و سونوگرافی با
سونوگرافی می تواند با تشخیص و ارزیابی آسیب های بدن در شرایط مختلف برای تشخیص بیماری کمک کند.
همچنین برای کمک به پزشکان از علائمی مانند:
درد
ورم
عفونت
این نوع تصویربرداری یک روش مفید برای بررسی بسیاری از اندام های داخلی بدن است، برخی از مواردی که از اهمیت بالاتری برخوردار هستند شامل:

قلب و عروق خونی، از جمله آئورت شکمی و شاخه های اصلی آن
کبد
کیسه صفرا
طحال
پانکراس
کلیه ها
مثانه (مانند تشخیص واریکوسل در مردان)
رحم، تخمدان ها و سونوگرافی با
رنگ های مناسب لباس کودک
رنگ های سفید، انواع آبی سفید، سبز، سفید و زرد، صورتی و گل بهی از رنگ های مناسب برای لباس نوزادن است. برای آرامش نوزادان بهتر است از رنگ های تند پرهیز شود و تا یک سالگی از رنگ های ملایم استفاده شود. می توان از رنگ های تیره با کنتراست شدید در تزئین یا تکه دوزی های روی لباس کودکان استفاده کرد.
 
انتخاب پارچه مناسب لباس کودک
حتما از پارچه های نخی و قابل شستشو و ضد حساسیت انتخاب گردد. استفاده از نوارهای صد در صد کتانی یا پنبه ا
به دلیل اثرات آرام بخش و تسکین دهنده ی نعناع، میتوان از آن برای کاهش نفخ و سایر مشکلات گوارشی استفاده کرد. نعناع با آرامش عضلات صاف موجود در معده، کار می کند و باعث خارج شدن گاز معده می شود.
هنگامی که نعناع با سایر گیاهان آرامش بخش مانند رازیانه، بابونه، شیرین بیان و گیاه شاه پسند به عنوان یک چای گیاهی ترکیب شود، ممکن است در کاهش علائم کولیک موثر باشد. اگر تصمیم دارید مخلوط گیاهی را که حاوی نعناع است به کودک خود بدهید، سعی کنید از مقادیر کم م
تغذیه کودک در دوران سرماخوردگی
تغذیه کودک زمانی که سرما خورده به علت گلودرد و گرفتگی بینی سخت می شود. در نوزادان زیر ۶ ماه
که مشخص است، بیش از زمان معمول به او شیر بدهید و هر چقدر بیشتر به کودک خود شیر دهید،
موجب می شود ویروس هم زودتر از طریق ادرار خارج شود و سرماخوردگی کودکتان هم درمان شود.
برای نوزادان که غذای کمکی را شروع کرده اید و کودکان، هر غذایی که میل دارد به او بدهید، پوره سیب
زمینی، ژله خانگی، ماست و سوپ مرغ را فراموش نکنید. در سوپ ه
زایمان زودرس در انسان به تولد نوزاد پیش از هفته ۳۷ام بارداری گفته می‌شود.
علت زایمان زودرس در اغلب موارد ناشناخته است.
نوزادان زودرس عموماً در معرض خطر ناتوانی در رشد ذهنی و جسمی هستند.
امروزه پیشرفتهای بسیاری در ارتباط با مراقبت از نوزادان نارس صورت گرفته ‌است
ولی از میزان شیوع زایمان زودرس کاسته نشده‌است. زایمان زودرس از مهمترین
عوامل مرگ ومیر نوزادان در سطح جهان می‌باشد.

نوزاد نارس
اگر به هر دلیلی زایمان بین هفته‌های ۲۰ تا
در هنگامی که دندان های شیری نوزادان شروع به رشد می کند آبریزش آب دهان نوزاد  یک مشکل رایج است که به دلیل پاره شدن لثه ها و رویش دندان ها رخ می دهد ولی اگر این آبریزش دهانی بیش از یکسال ادامه یابد باید کودک را نزد پزشک برد تا از نظر مغزی، رشد فکری، اندازه دور سر و بیماری‌های مادرزادی مورد معاینه قرار گیرد.

ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نهال گل محمدی تبریز شاه بانو جان داستان های کوتاه * دکتر احمدی نژاد هک گوشی خندوانه amvajedaryaha پینگو